Zbigniew Olszyna

Zbigniew_Olszyna

Spacer zaczął się  9 czerwca 2020 o godzinie 11:46 od USK im. WAM-CSW, Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Chorób Skóry przy placu Hallera. Miej więcej w połowie drogi tuż przed 8 kilometrem mijam Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, kończąc na 16 kilometrze przy SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego.

Postanowiłem obrać taką trasę i przejść obok Szpitali po pierwsze dlatego, że jest to symboliczny hołd oddany lekarzom, którzy pomijając już całą sytuację pandemii, każdego dnia walczą o nasze życie i zdrowie. Po drugie jest to moje osobiste podziękowanie dla nich. W 2018 roku w dwóch szpitalach które mijałem walczyła o życie moja przyjaciółka. Walkę z nowotworem wygrała między innymi dzięki profesjonalizmowi lekarzy i pracowników służby zdrowia.

Może moja literka W nie jest doskonała, wątła, cieniutka, ale takie jest życie człowieka.

 

W 2007 r. ukończył Wydział Grafiki i Malarstwa w ASP imienia Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Mieszka i tworzy w Łodzi. Zajmuje się fotografią, rysunkiem i malarstwem.  

 

W swojej twórczości czerpie ze snów, dalekich podróży, ale także z najbliższego otoczenia. Wychwytuje interesujące skrawki rzeczywistości, wrażenia, kolory, nastroje. Zestawia je potem ze sobą w często intuicyjny sposób tworząc na obrazach oniryczne przestrzenie. O swojej twórczości mówi: „W sztuce inspiruje mnie to co dziwne, odrobinę niepokojące, tajemnicze i niedopowiedziane. Interesują mnie sprzeczności, kontrasty, ścieranie się współistniejących mikro i makro światów. Tworzę obrazy, które sam chciał bym oglądać i osiągam równowagę kiedy mi się to udaje. Szukam związków między moim życiem i życiem w ogóle, połączeń między tym, co wokół mnie, i tym, co gdzie indziej”.