10, cze
2022
Naprawa pompy hydraulicznej — objawy wadliwej pompy

Jeśli pompa hydrauliczna zacznie działać nieprawidłowo, być może trzeba będzie szukać naprawy. Oto niektóre objawy nieprawidłowej pracy pompy i jak znaleźć wykwalifikowanego mechanika. Kawitacja jest powszechną oznaką wadliwej pompy hydraulicznej. Kiedy ciśnienie nagle się zmienia, powstaje nagły przypływ powietrza. Może to uszkodzić rury. Zwykle wydaje skowyt lub grzechotanie. Jeśli zauważysz ten dźwięk, powinieneś jak najszybciej skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą od napraw pomp hydraulicznych. https://hydro-rexroth.pl

Oznaki kawitacji
Jeśli Twoje pompy hydrauliczne mają niski przepływ lub obniżone ciśnienie, możesz szukać oznak kawitacji. Kawitacja może być spowodowana różnymi problemami, w tym niewłaściwą hydrauliką, ograniczeniami przepływu, wysoką lepkością oleju lub niewłaściwymi rozmiarami węży i ​​złączek. Kiedy nie jest to oczywisty problem, kawitacja jest często pierwszą oznaką zbliżającego się problemu i należy ją natychmiast sprawdzić.

Kawitacja występuje, gdy przepływ płynu w układzie hydraulicznym jest niewystarczający, co powoduje tworzenie się pęcherzyków powietrza. Gdy te pęcherzyki przemieszczają się przez system, implodują i powodują nadmierne wibracje pompy. Zwykle pompy hydrauliczne mają niewielką ilość powietrza, co pomaga nagrzewać się i chłodzić płyn. Jednak zbyt duża ilość powietrza może spowodować poważne problemy. Jeśli Twoja pompa ma ten problem, czas sprawdzić.

Oznaki niesprawnej pompy hydraulicznej
Poniżej przedstawiono niektóre z najbardziej oczywistych oznak uszkodzenia pompy hydraulicznej. Pompa, która nie może osiągnąć wymaganego ciśnienia, może zawierać powietrze, uniemożliwiając jej osiągnięcie wymaganych poziomów ciśnienia. Inne częste przyczyny awarii pompy to nadmiar ciepła i zanieczyszczenie. W skrajnych przypadkach pompa może nawet implodować z powodu nadmiernego ciepła. Niezależnie od przyczyny, jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, nadszedł czas, aby sprawdzić pompę hydrauliczną.

Głośne dźwięki często wskazują na wadliwą pompę hydrauliczną. Te głośne dźwięki wskazują na przedostawanie się powietrza do układu lub zanieczyszczony płyn hydrauliczny. W większości przypadków dźwięki te można naprawić, ale jeśli nie wiesz, co je powoduje, może być konieczne naprawienie problemu. Jednak w rzadkich przypadkach wadliwa pompa hydrauliczna może oznaczać koniec twojego projektu. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i straty czasu, należy zwrócić uwagę na oznaki uszkodzenia pompy hydraulicznej.

Objawy niesprawnej pompy hydraulicznej
Wadliwa pompa hydrauliczna może spowodować znaczne przestoje, jeśli nie zostanie wcześnie zdiagnozowana. Podczas gdy niektóre drobne naprawy można łatwo naprawić, inne muszą zostać wykonane przez profesjonalistę. Na szczęście istnieje kilka symptomów, które mogą sygnalizować problem, zanim wystąpi poważny. Objawy te obejmują niską wydajność, wydłużony czas działania i zwiększone cykle. Bez względu na przyczynę, tych znaków ostrzegawczych nigdy nie należy ignorować. Wadliwe pompy hydrauliczne mogą poważnie uszkodzić maszyny, do których są przymocowane.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, czas wymienić pompę. Sprawdź poziom płynu, aby zobaczyć, czy jest niski. Niski poziom płynów może tworzyć wir. Jeśli jest za niski, dolej płynu do pompy, aby utrzymać jego właściwy poziom. Sprawdź uszczelnienie wału pod kątem wycieków. Jeśli pompa jest za stara, do systemu może dostać się woda lub powietrze. Upewnij się, że wszystkie węże są w odpowiednim stanie i nie są luźne ani zwisające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *