17, cze
2022
Jak CCleaner może poprawić wydajność komputera?

CCleaner to darmowe narzędzie do czyszczenia dysków opracowane przez Piriform. Jego podstawową funkcją jest usuwanie nieużywanych plików i nieprawidłowych wpisów rejestru systemu Windows z systemu. Oprogramowanie zostało wprowadzone po raz pierwszy w 2004 roku i zostało opracowane dla systemu Microsoft Windows. Został później wydany jako wersja macOS w 2012 roku.

CCleaner to narzędzie do czyszczenia dysków https://programy.net.pl/program,ccleaner.html
Jeśli szukasz środka do czyszczenia dysku, CCleaner to doskonały wybór. To bezpłatne oprogramowanie przeskanuje dysk twardy i wyświetli listę plików i folderów, które zajmują miejsce. Podkreśla również dane na dysku i obliczy ilość potrzebnego miejsca do zwolnienia. Kiedy skończysz, po prostu kliknij przycisk „Wyczyść”, aby kontynuować. Przed wyczyszczeniem danych pojawi się małe ostrzeżenie i będziesz musiał potwierdzić swój wybór.

Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy, jest brak miejsca na dysku twardym. Chociaż narzędzie Oczyszczanie dysku systemu Windows może ci pomóc, nie jest to zbyt skuteczne rozwiązanie. Jest lepsze rozwiązanie tego problemu – narzędzie o nazwie WinDirStat. Ten program do czyszczenia dysku jest bardziej niezawodny i może sortować informacje według folderów, ale wbudowane narzędzie działa całkiem dobrze.

Usuwa nieużywane lub niepotrzebne pliki
Ccleaner usuwa nieużywane lub niepotrzebne pliki z komputera, identyfikując je i usuwając. Jego darmowa wersja nazywa się Click&Clean i usuwa niechciane pliki w jednym prostym kroku. Click&Clean to darmowy program, który znajduje się w katalogu o nazwie Ccleaner. Po zainstalowaniu Ccleaner jest dostępny w menu Start.

Darmowa wersja Ccleaner integruje się z systemem Windows 10, ale możesz ją wyłączyć, jeśli chcesz. Ładuje się jako dodatkowa aplikacja startowa. To oprogramowanie obiecuje usunąć „śmieciowe pliki” i zwiększyć wydajność komputera. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a komputer szybko przyspieszy. Są jednak pewne wady. Aby rozwiązać ten problem, może to spowodować uszkodzenie komputera. Dlatego ważne jest, aby pozbyć się nieużywanych lub niepotrzebnych plików, zanim spowodują one problemy.

Optymalizuje Twój system
CCleaner to świetne narzędzie do przyspieszania i optymalizacji komputera. Eliminuje niechciane pliki i wpisy rejestru oraz usuwa wolne miejsce. Usuwa również pliki tymczasowe i pozostałości oprogramowania. Możesz także dostosować CCleaner, aby usunąć określone elementy z komputera. Aby dowiedzieć się więcej o CCleaner, czytaj dalej. Poniżej wymieniono tylko kilka sposobów, w jakie CCleaner może poprawić wydajność komputera.

Funkcja sprawdzania stanu komputera w programie CCleaner analizuje wydajność komputera i automatycznie dostraja go w celu zwiększenia wydajności i zwiększenia bezpieczeństwa. CCleaner naprawia również luki w zabezpieczeniach i aktualizuje nieaktualne oprogramowanie. Oprócz przyspieszenia komputera, CCleaner ułatwia również czyszczenie jednym kliknięciem. Usuwając te pliki, możesz zwolnić miejsce na dysku i zaktualizować nieaktualne aplikacje.

Może usuwać dane potencjalnie zagrażające prywatności
Wiele osób nie wie, że Ccleaner może wymazać dane potencjalnie zagrażające prywatności. Chociaż niektóre narzędzia mogą być w stanie usunąć dane potencjalnie zagrażające prywatności, większość ludzi nie jest świadoma tych zagrożeń. Tutaj mogą się przydać narzędzia. Można je skonfigurować tak, aby okresowo czyściły zawartość systemu. Te narzędzia pomogą również chronić komputer przed danymi potencjalnie zagrażającymi prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *