12, sie
2022
Rozwiązywanie problemów z klawiszami laptopa

Masz problemy z kluczami do laptopa? Nie jesteś sam! Większość użytkowników laptopów doświadczyło pewnego stopnia awarii klawiatury. Dolny panel klawiatury można zdjąć, aby zobaczyć, jak działa klawisz. Klawiatura ma kilka przezroczystych plastikowych warstw stykowych, okrągłe paski wystające z góry i zielony prostokąt u góry z małymi diodami LED dla kluczowych funkcji. Klawiatura posiada również kabel biegnący wewnątrz obudowy do przesyłania sygnałów elektrycznych do komputera.

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
Pierwszym krokiem do czyszczenia klawiatury laptopa jest pozbycie się kurzu i brudu. Możesz użyć chusteczki lub wacika zwilżonego alkoholem. Delikatnie wytrzyj górną część klawiatury, aby usunąć brud lub brud, który mógł utknąć. Możesz również użyć ściereczki z mikrofibry zwilżonej alkoholem. Przed kontynuowaniem upewnij się, że całkowicie osuszysz klawiaturę. Jeśli masz starszą klawiaturę, możesz rozważyć inwestycję w silikonową osłonę klawiatury.

Aby pozbyć się zarazków i innych zabrudzeń, należy najpierw przetrzeć powierzchnię klawiatury ściereczką dezynfekującą. Upewnij się, że chusteczka nie zawiera wybielacza, ponieważ spowoduje to zabrudzenie i zamglenie klawiszy. Jeśli nie możesz uzyskać niestrzępiącej się chusteczki, możesz również użyć miękkiej szmatki zwilżonej alkoholem. Upewnij się, że wszystkie nasadki klawiszy i powierzchnie między nimi zostały wyczyszczone. Następnie zetrzyj pozostały kurz. Wytrzyj klawisze, aż będą czyste i lśniące.

Jak sprawdzić, czy klucz jest uszkodzony?
Jeśli klawisz na klawiaturze się zaciął, może to być frustrujące, ale istnieje kilka prostych sztuczek, których możesz użyć, aby zdiagnozować problem. Najpierw sprawdź sam klucz. Jeśli jest kolorowy, masz problem z klawiaturą. Jeśli tak, możesz spróbować użyć bezpłatnego narzędzia diagnostycznego, aby ustalić, czy klawiatura laptopa jest uszkodzona. Kolejny prosty test polega na sprawdzeniu klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Należą do nich klawisze Shift, Tab, Alt, Control, Spacja i Num. Znajdują się w górnej części klawiatury.

Jeśli klucz przestał działać, przetestuj go w kilku różnych programach. Może działać w innych programach, ale nie w twoim konkretnym. Innym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie laptopa i wypróbowanie innego. Wiele razy problem leży w systemie operacyjnym lub programach. Jeśli próbowałeś tego, klucz może być po prostu uszkodzony. Jeśli wypróbowałeś te wskazówki, być może nadszedł czas na naprawę klawiatury laptopa.

Jak wyjąć klucz?
Jeśli masz laptopa, być może zastanawiasz się, jak wyjąć klucz. Chociaż jest to częsty problem, może również uszkodzić laptopa. Klawisz nie tylko pozostawi dziurę w klawiaturze, ale może również uniemożliwić wpisanie klawisza Q. Klucz może utknąć z powodu zalania lub uwięzienia pod nim czegoś. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, wykonaj te proste czynności, aby usunąć klucz do laptopa.

Najłatwiejszym sposobem na wyjęcie klucza do laptopa jest włożenie szukacza indeksu w róg nasadki klucza. Następnie wyciągnij klucz na zewnątrz za pomocą szukacza indeksu. Klucz oddzieli się od zacisku ustalającego, powodując dźwięk trzaskania. Następnie podnieś klawisz za sąsiedni róg lub podstawę klawiatury. Możesz również użyć śrubokręta, aby zdjąć nasadkę klawiszy.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *