11, lis
2022
Wymiana klawiszy w laptopie

Jedną z bolączek laptopów jest uszkodzenie klawiatury, co wiąże się często z koniecznością oddania sprzętu do profesjonalnego serwisu. W przypadku dobrze znanych komputerów stacjonarnych wystarczy podmiana klawiatury, zaś w laptopie niezbędne będzie wymienienie uszkodzonego elementu. Awarie klawiszy często występują u osób, które dość mocno ją eksploatują. Jest to problem m.in. dziennikarzy, programistów czy copywriterów. Klawisze do laptopa i ich wymiana wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Na dziś dzień można je bez problemu kupić w sklepach online, jak i stacjonarnych.

Odpowiedni dobór klawiszy

Klawiatury w laptopach dość mocno się od siebie różnią. Na rynku znajdziemy wiele modeli urządzeń, a co za tym idzie również i typy klawiszy są inne. Decydując się na wymianę elementu istotne będzie dobranie odpowiedniego typu klawisza. Jeśli kupujemy elementy w sieci, wówczas jesteśmy w stanie dość precyzyjnie wyszukać konkretny model oraz typ. Istotnym aspektem jest także podświetlenie klawiatury bądź jego brak, co także należy uwzględnić. 

Jak zamontować przycisk?

Klawisze do klawiatury montuje się w banalnie prosty sposób. Wystarczy odpowiednio włożyć klawisz, a następnie go mocno docisnąć. Pamiętać należy także, że przed montażem niezbędne będzie dokładne wyczyszczenie gniazda. Usunąć należy wszelki brud i także pozostałości ze starego przycisku. Można to zrobić przy wykorzystaniu m.in pęsety. 

Podsumowanie

Reasumując, klawiatura pełni jedną z ważniejszych funkcji w laptopie. Niedziałające przyciski mogą być całkiem sporym utrudnieniem. Przyciski do klawiatury mogą przestać działać z wielu powodów. Najczęściej mamy jednak do czynienia z nagromadzonymi się zanieczyszczeniami, które uniemożliwiają poprawną pracę. W takim przypadku niezbędne jest serwisowanie urządzenia bądź samodzielna wymiana uszkodzonego elementu. Klawisze do laptopa możemy bezproblemowo kupić w wielu sklepach. Należy jednak pamiętać o poznaniu dokładnych danych na temat użytkowanej klawiatury. Jedynie to pozwoli prawidłowo dobrać przycisk, a następnie go wymienić.

Oferta klawiszy do laptopów: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *